• Egzamin Ósmoklasisty

• Informacje podstawowe dla uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty

•    Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową.

Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Wyniki egzaminu brane są pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I-VIII.

Egzamin ma formę pisemną.

Egzamin składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego uczeń przystępuje z tego języka obcego nowożytnego, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Gdzie szukać informacji o egzaminie?

Na stronie internetowej CKE (www.cke.gov.pl ) w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty dostępne są:

Informator o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021;

Harmonogram egzaminu;

Komunikat o dostosowaniach;

Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych;

Komunikat w sprawie wykazu olimpiad i konkursów;

Przykładowe arkusze egzaminacyjne;

Piątek 19.04.2024