• Zdalne nauczanie

• NETYKIETA ONLINE

• Drogi Uczniu!

Obecnie realizujemy nauczanie zdalne z wykorzystaniem Internetu, różnych aplikacji i komunikatorów. Pamiętaj, proszę o poniższych zasadach. Zapoznaj się z zasadami netykiety, czyli internetowym savoir-vivre, który obowiązuje wszystkich użytkowników cyberprzestrzeni:

·         Sprawdź, czy komputer (kamerka i głośnik) działają.

·         Poinformuj członków rodziny, że rozpoczynasz naukę online i oczekujesz, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał.

·         Uprzątnij miejsce pracy i przygotuj niezbędne środki dydaktyczne (zeszyt, książkę, przybory piśmienne, kartki do robienia notatek). Możesz przygotować kubek z wodą do popijania w trakcie nauki. Dobrze jest pracować w wywietrzonym pomieszczeniu.

·         Ubierz się schludnie, uczesz włosy – potraktuj pracę w domu tak, jakbyś był w szkole. Nauczyciel, koleżanki i koledzy będą Cię przecież widzieli.

·         Pamiętaj też, żeby przywitać się i pożegnać z osobami, z którymi współpracujesz.

ZASADY, KTÓRYCH NALEŻY PRZESTRZEGAĆ W CZASIE ZAJĘĆ ON-LINE

·         dbamy o nienaganny język,

·         dbamy o nasz wygląd i kulturę osobistą,

·         nie przekrzykujemy się, gdy chcemy coś powiedzieć czekamy na swoją kolej,

·         informujemy o lekcji online domowników i prosimy ich o odpowiednie zachowanie,

·         dbamy o ład i porządek w naszym otoczeniu (porządek w oku kamery),

·         pamiętamy o tym, by przed zajęciami przygotować nasze środowisko pracy: sprawdzić, czy działa sprzęt, uprzątnąć biurko i pokój.

PONADTO NA NASZYCH FORACH, CZATACH I W WIADOMOŚCIACH MAILOWYCH

·         unikamy nadmiernego stosowania emotikonek,

·         formułujemy zwięzłe tematy maili,

·         dbamy o porządek, nie publikujemy zbędnych treści,

·         pomagamy sobie wzajemnie w odnalezieniu zadań, wiadomości,

·         inspirujemy i motywujemy się wzajemnie.

Twój Wychowawca

Piątek 29.03.2024