• Wszystkie zajęcia zawieszone do 04.12.2020r.

Szanowni Rodzice !

Mając na uwadze zdrowie Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły, informujemy, że zajęcia stacjonarne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, konsultacje dla klasy ósmej oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dla Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej we Wronowie zostają zawieszone od poniedziałku 30.11.2020r. do piątku 04.12.2020r.

Najmłodsi uczniowie wrócą do Szkoły najprawdopodobniej 07 grudnia 2020r. (poniedziałek).

Kolejne decyzje dotyczące powrotu dzieci do Szkoły będą zamieszczone na stronie internetowej.

Nauczanie zdalne będzie przebiegało z dotychczas ustalonym harmonogramem zajęć.

• Zdalne nauczanie przedłużone !

• Zgodnie z zapowiedzią premiera rządu Pana Mateusza Morawieckiego, nauka zdalna została przedłużona do końca grudnia 2020 r., natomiast ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całej Polsce, będą odbywały się w tym samym momencie, od 4  do 17 stycznia 2021 r.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

• Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, uznał, że w 2021r. egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Podjął również decyzję o powołaniu zespołów eksperckich, których zadaniem było opracowanie propozycji wymagań egzaminacyjnych.

Stąd, w maju 2021 roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Więcej informacji na stronie MEN:

• Dzień Niepodległości

• W historii Polski, tak się składa

Był kiedyś ponad wiek niewoli

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił

I wtedy myśl powstała taka

By, przez szacunek dla przyszłości

Ten dzień na zawsze, dla Polaka

Pozostał Dniem Niepodległości.

11 listopada 1918 roku spełnił się sen wielu pokoleń Polaków –  po rozbiorach i represjach zaborców, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

Zainteresowanych poznaniem bliżej okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną z tej okazji propozycją Instytutu Pamięci Narodowej :

• Zdalne nauczanie w klasach I - III

• ZASADY FUNKCJONOWANIA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRONOWIE

PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA OD 09.11.2020r. DO 29.11.2020r.

• Zajęcia będą realizowane w formie lekcji online na platformie Teams (około 60 minut) i w formie e-learningowej (Librus);
              • Potwierdzeniem obecności Ucznia będzie wyświetlenie się na liście zalogowanych w trakcie trwania zajęć online lub odesłanie zleconych zadań w czasie wyznaczonym przez Nauczyciela (do godz. 7:30 następnego dnia);
              • Brak łącza internetowego lub inne problemy techniczne nie zwalniają Ucznia z wykonania i przesłania rozwiązań zleconych zadań;
              • Rozwiązania zadań Uczniowie przesyłają na e-maile służbowe Nauczycieli bądź alternatywne adresy e-mailowe (lista adresów podana w oddzielnej wiadomości);
              • Uczniowie i Rodzice zobowiązani są do regularnego logowania się na dzienniku elektronicznym Librus i odwiedzania strony internetowej Szkoły ( www.spwronow.edu.pl);
            • Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Naszej Szkoły najlepsze życzenia: wielu sukcesów zawodowych, zadowolenia w życiu osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładają Państwo w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Państwa wysiłek uczyni z nas ludzi dobrych i mądrych.

Czwartek 25.04.2024