• Zdalne nauczanie przedłużone !

• Zgodnie z zapowiedzią premiera rządu Pana Mateusza Morawieckiego, nauka zdalna została przedłużona do końca grudnia 2020 r., natomiast ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całej Polsce, będą odbywały się w tym samym momencie, od 4  do 17 stycznia 2021 r.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

• Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, uznał, że w 2021r. egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Podjął również decyzję o powołaniu zespołów eksperckich, których zadaniem było opracowanie propozycji wymagań egzaminacyjnych.

Stąd, w maju 2021 roku egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Więcej informacji na stronie MEN:

• Dzień Niepodległości

• W historii Polski, tak się składa

Był kiedyś ponad wiek niewoli

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił

I wtedy myśl powstała taka

By, przez szacunek dla przyszłości

Ten dzień na zawsze, dla Polaka

Pozostał Dniem Niepodległości.

11 listopada 1918 roku spełnił się sen wielu pokoleń Polaków –  po rozbiorach i represjach zaborców, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.

Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

Zainteresowanych poznaniem bliżej okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną z tej okazji propozycją Instytutu Pamięci Narodowej :

• Zdalne nauczanie w klasach I - III

• ZASADY FUNKCJONOWANIA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRONOWIE

PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA OD 09.11.2020r. DO 29.11.2020r.

• Zajęcia będą realizowane w formie lekcji online na platformie Teams (około 60 minut) i w formie e-learningowej (Librus);
              • Potwierdzeniem obecności Ucznia będzie wyświetlenie się na liście zalogowanych w trakcie trwania zajęć online lub odesłanie zleconych zadań w czasie wyznaczonym przez Nauczyciela (do godz. 7:30 następnego dnia);
              • Brak łącza internetowego lub inne problemy techniczne nie zwalniają Ucznia z wykonania i przesłania rozwiązań zleconych zadań;
              • Rozwiązania zadań Uczniowie przesyłają na e-maile służbowe Nauczycieli bądź alternatywne adresy e-mailowe (lista adresów podana w oddzielnej wiadomości);
              • Uczniowie i Rodzice zobowiązani są do regularnego logowania się na dzienniku elektronicznym Librus i odwiedzania strony internetowej Szkoły ( www.spwronow.edu.pl);
            • Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Naszej Szkoły najlepsze życzenia: wielu sukcesów zawodowych, zadowolenia w życiu osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładają Państwo w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Państwa wysiłek uczyni z nas ludzi dobrych i mądrych.

• Szkoła Podstawowa we Wronowie, 24-200 Bełżyce
          • spwronow@interia.eu