• NAKRĘCAMY NA POMAGANIE!

• Warto pomagać! Bez względu na to czy osoby potrzebujące pomocy są nam bliskie, czy zupełnie nieznajome. Poprzez takie działanie uszczęśliwiamy ludzi, dla których każda pomoc jest nieoceniona. Angażowanie się w działalność charytatywną sprawia wiele przyjemności i satysfakcji. Pomaganie jest również naszym obowiązkiem. Czyniąc to, stajemy się dobrymi ludźmi, wrażliwymi na cudzą krzywdę i cierpienie.

Szkoła Podstawowa we Wronowie zachęca zatem do udziału w akcji charytatywnej, która polega na zbieraniu plastikowych nakrętek.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika - pięknego serca, które zostało umieszczone nieopodal wejścia głównego Szkoły.

Zbiórka nakrętek nie jest łatwa - żeby zebrane surowce zarobiły np. na sprzęt rehabilitacyjny, do sprzedaży w skupie potrzebne są naprawdę duże ilości nakrętek, liczone w tonach! A 1 kg to aż 500 nakrętek!

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• 17 lutego 2021r. pojawiła się informacja dotycząca przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne zawiadamiają, iż w marcu udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z JĘZYKA POLSKIEGO, MATEMATYKI oraz JĘZYKÓW OBCYCH NOWOŻYTNYCH                    (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

Testy diagnostyczne zostaną przeprowadzone zgodnie z poniższym harmonogramem:

17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski

18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka

19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej we Wronowie przystąpią do testu. Zostanie on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY BĘDZIE PRZEBIEGAŁ Z ZACHOWANIEM WSZELKICH ZASAD DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO.

• Nauka programowania w Oddziałach Przedszkolnych

• W lutym nasi najmłodsi uczniowie przystąpili do realizacji VII edycji Ogólnoposlkiego Programu "Uczymy Dzieci Programować". Koordynatorem projektu jest pani Edyta Dudek-Kalicka.

W każdy wtorek realizowany jest jeden temat zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Zrealizowane zostały już dwa tematy: "Dawno, dawno temu...aktywności programistyczne" i "Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia".

Efekty pracy Przedszkolaków poniżej:

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne w zakładce Projekty, innowacje.

• Lekturki spod chmurki - I etap zakończony

• Uczniowie klas II i III w roku szkolnym 2020/2021 przystąpili do udziału w projekcie "Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą"

Zarówno II, jak i III klasa zakończyła I etap innowacji "MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW". Obecnie uczniowie realizują etap II. Efekty będziemy mogli podziwiać niebawem.

Natomiast w galerii poniżej znajdują się zdjęcia z realizacji I etapu:

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć w zakładce Projekty, innowacje.

• Walentynki

• Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające na dzień 14 lutego. Nazwa wywodzi się od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzi się również tego dnia. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90 – tych XX w. z kultury francuskiej i krajów anglosaskich wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano tzw. święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie „Nocą Kupały” lub „Sobótką”, obchodzonym w nocy z dnia 21 na 22 czerwca.

Długa historia walentynek ciągnie ze sobą wiele zwyczajów:

Gałązka rozmarynu pod poduszką – sprawi, że w walentynkową noc ujrzymy we śnie przeznaczoną nam osobę.

Wieszanie kłódek na mostach – kłódka z wyrytymi imionami bądź inicjałami zakochanych zawieszona na moście ma pomóc w utrzymaniu silnej, nieprzerwanej miłości. W Polsce tę tradycję praktykuje się głównie we Wrocławiu.

Kartka walentynkowa – jeśli chcesz wyznać miłość ukochanej osobie, wyślij jej Walentynkę – ozdobną kartkę pełną ciepłych słów i uroczych rysunków. Według tradycji, taką kartkę podpisuje się "Twój Walenty” lub "Twoja Walentynka".

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”.

Program ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”. Organizatorzy chcą zaprosić do wspólnego dbania o to, by Internet był miejscem bezpiecznym dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży.

Wiecej informacji można znaleźć na stronie gov.pl:

• Komunikat Dyrektora

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi w dniu jutrzejszym, tj. 09.02.2021r. (wtorek), zajęcia stacjonarne Oddziałów Przedszkolnych, klas I—III oraz konsultacje klasy VIII zostają odwołane. Dzień ten zostanie odpracowany w dn. 04.05.2021r. (z wyjątkiem kl. VIII).

Zajęcia online będą odbywały się bez zmian.

p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej we Wronowie

Małgorzata Wyrostek

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021/2022

• 29.01.2021r. na stronie MEiN pojawił się harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce UCZNIOWIE > CODZIENNE INFORMACJE > REKRUTACJA