• Majowe Święta

• Przed nami czas świąt majowych - czas szczególnie ważny dla Polaków. Każdego roku nasi uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii szkolnej, jednak od dwóch lat to działanie, którego nie możemy zorganizować ze względu na epidemię koronawirusa.

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.

Ale majowe święta to nie tylko 3 Maja.

1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pracy, a 2 maja to Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

• Spotkanie online dla rodziców uczniów klas VIII

• Informujemy Państwa, że Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Rodzic pierwszym doradcą”. Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00. Link do spotkania znajduje się w wiadomości skierowanej do Państwa poprzez dziennik elektroniczny.

• Wyniki wiosennego konkursu plastyczno – językowego

• Prace na konkurs zgłosiło 11 uczniów naszej Szkoły. W obu kategoriach plakaty były bardzo ciekawe, wykonane różnymi technikami. Komisja konkursowa musiała podjąć trudną decyzję o przydzieleniu miejsc. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców konkursu:

1. Kategoria wiekowa klasy I – IV:

I. Pierwsze miejsce – Blanka Kalicka - uczennica kl.I

II. Drugie miejsce – Weronika Szymańska – uczennica kl.II

III. Trzecie miejsce – Maksymilian Ławicki – uczeń kl.II

Wyróżnienia: Marta Bogusz (uczennica kl.III),

Wiktoria Górniak (uczennica kl.III) ,

Jagoda Pyda uczennica (kl.II)

2. Kategoria wiekowa klasy V – VIII:

I. Pierwsze miejsce – Amelia Gołofit – uczennica kl.VIII

II. Drugie miejsce – Klaudia Szymańska – uczennica kl.VII

III. Trzecie miejsce: Gabriel Gołofit, Karolina Ptasińska – uczniowie kl.VII

Wyróżnienie: Julia Oświecińska (uczennica kl. VII)

Wszyscy uczniowie otrzymają pochwały do dziennika, oraz ocenę celującą z wybranego przedmiotu: język angielski, język niemiecki, plastyka. Należy zgłosić nauczycielowi prowadzącemu dany przedmiot, o podjętym wyborze J.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom – GRATULUJEMY!

Dyplomy wraz z nagrodami wręczone będą w terminie wyznaczonym przez Dyrektora Szkoły.

• Zakończenie zbiórki żywności !

• 19 marca 2021 r. w naszej Szkole zakończyła się zbiórka żywności i środków czystości dla wychowanków Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Lublinie zorganizowana przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za aktywne włączenie się do akcji. Zebrane produkty zostały przekazane osobom odpowiedzialnym za zbiórkę i przewiezione do Domu Dziecka.

Dziękujemy !

Koordynatorem akcji w naszej Szkole była pani Iwona Knap.

Wtorek 23.04.2024