• Aktualności

            • WIEMY CO CZUJEMY... LEKCJA O EMOCJACH

            • 22 marca 2023 r. uczniowie V klasy podczas zajęć na godzinie wychowawczej dowiedzieli się, jakie są podstawowe emocje oraz dlaczego i po co je odczuwamy?

              Uczniowie pod okiem wychowawczyni p. Ewy Chmielewskiej oraz psycholog p. Katarzyny Kubackiej, wykonali projekt pt. "Jakie znamy emocje?" Następnie każda z grup zaprezentowała swoją mapę myśli na forum klasy i wymieniła się spostrzeżeniami oraz własnymi doświadczeniami.

              E. Chmielewska

               

            • "WIOSENNE NAKRYCIE GŁOWY" - KONKURS PLASTYCZNY

            • Dnia 21 marca czyli Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej we Wronowie odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt. „ Wiosenne nakrycie głowy”. Organizatorkami były p. Edyta Dudek – Kalicka i p. Monika Szymańska, które zachęciły uczniów do zaprojektowania i stworzenia, według własnego pomysłu i koncepcji dzieci, jedynego i niepowtarzalnego nakrycia głowy. Dzięki temu, uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności plastyczne, a każda praca musiała być związana z kolorami i symbolami wiosny. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie i zaprezentowali swoje ”Wiosenne nakrycie głowy”.

              Przyznano następujące miejsca w konkursie:

              W kategorii 3-4- latków i 5-6- latków

               1 miejsce - Aleksandra Michałowska

              2 miejsce - Natalia Kruk

              3 miejsce - Antoni Polak

               

              W kategorii klas 1-3

              1 miejsce - Gabriela Chudecka

              2 miejsce - Maja Świerkosz

              3 miejsce - Blanka Kalicka

               

              W kategorii klas 4-8

              1 miejsce - Wiktoria Górniak

              2 miejsce - Weronika Szymańska

               3 miejsce - Marta Bogusz

               

              Wyróżnienie

              Patryk Kopa

              Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

              E. Stachyra

            • UCZNIOWIE KLAS 7-8 NA TARGACH EDUKACYJNYCH

            • 10 marca 2023 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielkami – p. Joanną Kociołek i p. Anną Rodzik odwiedzili Targi Edukacyjne w Lublinie. Targi Edukacyjne to największe wydarzenie o tym charakterze we wschodniej Polsce. W trakcie spotkania zaprezentowało się wiele różnych szkół i uczelni. Targi Lublin były miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, także w zakresie oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych i uczącej się młodzieży.

              Targi Edukacyjne to wydarzenie, które skierowane jest przede wszystkim do uczniów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej lub uczelni. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertą i porozmawiać z przedstawicielami szkół, odnośnie swoich wątpliwości i planów na przyszłość. Podczas wystawy można było poobserwować ciekawe doświadczenia naukowe, koncerty, pokazy np. z udzielania pierwszej pomocy.

              E. Stachyra

            • 21 MARCA - WARSZTATY KULINARNE

            • 21 marca dzieci klas 1-3 wraz z wychowawczyniami p. Edytą Kalicką – Dudek, p. Elżbietą Stachyrą i p. Moniką Szymańską, przywitały pierwszy dzień wiosny na warsztatach kulinarnych. Pyszne wiosenne kanapki, gofry?- mmm…czemu nie! Każdy z uczniów przyniósł potrzebne przybory kuchenne: fartuszki, deski do krojenia, itp., oraz  wszelkie niezbędne składniki do zrobienia kanapek. Na stołach zobaczyć można było wiele świeżych warzyw, które następnie  znalazły się na przygotowanych kanapkach. Dzieci przyniosły świeże ogórki, pomidory, paprykę, szczypiorek, rzodkiewkę, itp.  Angażowały się w krojenie i tworzenie własnych wiosennych kanapek, które nie dość, że wyglądały apetycznie, to jeszcze super smakowały. W drugiej części warsztatów było już tylko na słodko. Dzieci przy małej pomocy ze strony Pań, miały możliwość stworzenia swojego gofra, a czasem nawet kilku,  na których mogły się znaleźć: dżem, bita śmietana, cukier puder, owoce, kolorowe posypki. Warsztaty kulinarne przyniosły dzieciom wiele radości i sprawiły, że Pierwszy Dzień Wiosny zostanie na długo w ich pamięci.

              E. Stachyra

            • HEJT - CO TO TAKIEGO?

            • Hejt, Hejt w internecie – to wg Wikipedii zjawisko społeczne o charakterze poniżającym obserwowanym w środowisku Internetu. Według słownika języka polskiego jest to obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie.

              W obecnej dobie cyfryzacji każdy z nas nauczycieli czy uczniów narażony jest na hejt w Internecie, dlatego w Szkole Podstawowej we Wronowie odbyły się zajęcia przybliżające temat tego zjawiska. Poprowadziły je Panie z Poradnii Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełżycach – p. mgr Ilona Gorzym oraz p. mgr Patrycja Jaworska. Zajęcia odbyły się  w terminie 27.02.2023r dla klas VII-VIII oraz 01.03.2023r dla klas IV-VI. Panie prowadzące bardzo dokładnie wytłumaczyły czym jest hejt, na czym polega oraz jakie są jego przyczyny. Dzięki zajęciom uczniowie poznali cel postępowania hejterów, ich metody i sposoby działania. Ważną częścią zajęć było wytłumaczenie uczniom, jak należy radzić sobie z hejtem oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą hejtera. Panie przedstawiły bardzo ciekawe filmiki i prezentacje, które pomogły uczniom zapoznać się z tym obecnie coraz częściej spotykanym i niebezpiecznym zjawiskiem.

              Jeżeli padłeś ofiarą hejtu, zgłoś się po pomoc:

              Telefony zaufania:
              800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
              800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
              116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl

              E. Stachyra

            • KLASY 1-3 NA PRZEDSTAWIENIU: "DOROTKA PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY"


            • Dnia 6 lutego 2023 roku uczniowie klas 1-3 oraz ich wychowawczynie, wyjechali na przedstawienie  teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny Alert z Wrocławia, które odbyło się w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Było to edukacyjne przedstawienie będące adaptacją światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i  piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły czy przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.

              E. Stachyra

            • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            • „Wierszyk dla babci i dziadka”

               
              Kochani, dziś okazja rzadka, 
              Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
              Jak wiecie, jest ich razem czworo,
              Co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

              Wciąż mówią wtedy o tych latach,
              Gdy jeszcze dzieckiem był wasz tata,
              A wasza mama bez swych lalek
              Do łóżka iść nie chciała wcale.

              A teraz, jak ten czas wciąż leci!
              Cieszą się dziećmi swoich dzieci
              I myślą, widząc ich gromadkę,
              Że miło babcią być i dziadkiem.

              Więc dziś spróbujcie zapamiętać,
              Czym są dla dziadków ich wnuczęta.
              I pięknej szansy nie przegapcie: 
              Kochajcie dziadków swych i babcie!

              M. Brykczyński

               

              Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego już tradycyjnie w Szkole Podstawowej we Wronowie nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Uczniowie z klasy trzeciej, w dniu 15.02.2023r. przygotowali dla nich specjalny program artystyczny: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wystawili przedstawienie, w którym dziadkowie mogli przenieść się do lat swojej młodości. Pomogły im w tym piosenki, które śpiewały dzieci, np. „Dwudziestolatki”, „Kawiarenki” czy „Będziesz moją Panią”. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, sami niejednokrotnie śpiewając piosenki i nagradzając wnuki gromkimi brawami. Składając życzenia, dzieci wręczały kochanym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki – gipsowe serca oraz kalendarze..
              Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców. To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a szczęśliwe i rozpromienione twarze seniorów ukazały nam, jak ważne są takie uroczystości i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

               E. Stachyra

               

            • DZIEŃ WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            •  

               

              21 marca dzieci z Oddziałów Przedszkolnych  3,4 i 5,6 - latków obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.

              To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.

              W tym dniu wszyscy byli ubrani na zielono i bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki oraz wykonywały z wielkim zaangażowaniem pracę plastyczną pt. ,,Pani Wiosna". Przedszkole również odwiedzli wyjątkowi goście -  kolorowe ptaszki - kanarki. Dzieci dzięki tej wizycie  dowiedziały się jak należy o nie dbać, co lubią jeść oraz mialy również okazję posłuchać jak śpiewają.  Niektóre dzieci wzięły udział w konkursie szkolnym pt.,,Wiosenne nakrycie głowy" i  uczestniczyli w wiosennym pokazie mody. Na zakończenie wszystkie dzieci pozowały do zdjęć w wiosennej fotobudce. Dodatkową atrakcją tego wyjątkowego dnia były zajęcia z robotyki.

              Jednak największą niespodzianką dla przedszkolaków było robienie i degustowanie koktajlu bananowego.

              Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

            • DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN W PRZEDSZKOLU 

            •  

               

                 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku.
              Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,
              zarówno te duże, jak i te małe. 

              W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali
              życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... 
              Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
              Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
              kwiaty i promienny uśmiech...

               

              Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu,
              to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania
              upominkami swoich najbliższych.

               

                10 MARCA    dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów.
              W tym dniu obchodzony jest DZIEŃ MĘŻCZYZN.
              Mimo, że "męskie" święta nie są tak popularne jak "kobiece",
              to nie mniej jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń,
              czy wręczenia drobnego upominku,
              o którym nie zapomniały nasze wspaniałe dziewczynki.
              Były kolorowe laurki, życzenia oraz słodycze.  

               

        • Logowanie

      • Godziny dzwonków

        Sobota 27.04.2024