Dnia 8 kwietnia 2022 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3-4 i 5-6 latki naszej Szkoły były na wycieczce w Lublinie. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza. Dzieci poznały legendę na temat powstania tego regionalnego przysmaku. Mogły obejrzeć oraz użyć narzędzi potrzebnych do wyrobu cebularzy. Same odmierzały i mieszały składniki na ciasto i farsz do cebularzy. Na koniec warsztatów dzieci z kawałka ciasta wyrabiały i rozwałkowywały placek oraz nakładały farsz z cebuli i maku na cebularze. Po upieczeniu dzieci mogły swoje wypieki wziąć do domu. Druga atrakcją wyjazdu był pobyt dzieci w Centrum Zabaw "Koziołek". Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń oraz zadowolenia.
Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza
- 18
Dzień Tradycji i Folkloru
Edukacja regionalna młodego pokolenia jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób kształtujemy u dzieci poczucie przynależności narodowej i regionalnej oraz przygotowujemy do przyszłej, dojrzałej już postawy patriotycznej.
Ostatniego dnia przed Świętami w naszej Szkole odbył się Dzień Tradycji i Folkloru. Atrakcjom nie było końca! Uczniowie przebierali się w stroje ludowe, ozdabiali gaiki, poznawali tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy, a ci najmłodsi wykonywali piękne wiosenne prace pod okiem swoich Pań.
Tradycyjnie Pani Dyrektor złożyła uczniom naszej Szkoły życzenia świąteczne oraz wręczyła słodkie upominki.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach za użyczenie pięknych strojów ludowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów !
Takie spotkania mają ogromne znaczenie edukacyjne, ponieważ uczą dzieci obcować z przeszłością w sposób dla nich atrakcyjny, przysparzają wiele radości, ale przede wszystkim przygotowują nowych, świadomych odbiorców szeroko rozumianej kultury.
78
"Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"
We wtorek w naszej Szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.
Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:
I miejsce - Weronika Szymańska z klasy 3
II miejsce - Marta Bogusz z klasy 4
III miejsce - Natalia Szczepanek z klasy 4
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !
1
Wesołego Alleluja !
Warsztaty kulinarne w pizzerii
W ramach zapoznawania się z różnymi zawodami uczniowie klas I-III odbyli wycieczkę do pizzerii „Da Grasso” w Puławach. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą kucharza w pizzerii. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze. Każdy z uczestników otrzymał specjalną czapkę kucharską oraz fartuch. Na stanowiskach pracy przygotowano wcześniej kulki ciasta, wałek, podkładki oraz przeróżne składniki. Każdy mógł skomponować swoją, wyjątkową pizzę. Wyglądały cudownie, a jeszcze lepiej smakowały. Wszystkim kucharzom aż się uszy trzęsły! Na pamiątkę dzieci otrzymały puzzle oraz dyplom ,,Małego kucharza”
4
List Ministra Zdrowia
Zachęcamy do zapoznania się z listem Ministra Zdrowia dotyczącym bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej, w tym do okresowych testów przesiewowych i kompleksowych bilansów zdrowia oraz z poradnikami dla Państwa, w których poruszany jest problem uzależnień od internetu wśród dzieci i młodzieży.
Dzień Wiosny z innej perspektywy !
„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,
A do życia powolutku budzi się przyroda cała"
(T. Boy - Żeleński)
Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 22 marca. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych.
Samorząd Uczniowski z okazji tego święta zorganizował "Dzień bez plecaka". I wcale nie chodziło o dzień bez lekcji, a o inny sposób przechowywania książek i przyborów szkolnych. Pomysły uczniów nie mają końca!
20
Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu
W poniedziałek 21 marca, dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3-4 latków i 5-6 latków w pierwszy dzień wiosny ubrały się w wiosenne kolory, aby powitać nową porę roku. Tego dnia na dzieci w sali czekał list od Pani Wiosny z zadaniami i zagadkami do wykonania. Przedszkolaki między innymi poznały pierwsze oznaki wiosny. Podczas zabaw ruchowych zamieniały się w słoneczko, bawiły się w wiosenne kalambury, przeliczały wiosenne elementy i zaznaczały klamerkami cyfry odpowiadające obrazkom. Przy pomocy latarki oglądały wiosenne kwiaty ukryte w kartach oraz uczestniczyły w zabawach z kolorowymi chustami przy muzyce z wykorzystaniem aktywnego słuchania muzyki klasycznej – A. Vivaldi „Cztery pory roku”: „Wiosna”. Dzieci wykonały wiosenne prace plastyczne. Następnie obie grupy wyszły na spacer. Podczas spaceru obserwowaliśmy rosnące kwiatki w przydomowych ogródkach, pąki na gałązkach, latające motyle oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków.
14
Ciekawy tytuł jest najważniejszy!
Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry dziennikarz oraz jakimi zasadami powinen się kierować w swojej pracy, a także co możemy zobaczyć w Bieszczadach - o tym rozmawiano podczas spotkania z przedstawicielem dwóch ciekawych zawodów.
Pan Łukasz - przewodnik turystyczny i lokalny dziennikarz przekazał uczniom naszej szkoły wiedzę na temat Bieszczad. Opowiedział o faunie i florze tego regionu, a także o najlepszych atrakcjach turystycznych. Po części wspólnej dla uczniów wszystkich klas, odbyły się warsztaty dziennikarskie, podczas których najstarsi uczniowie poznali kulisy zawodu dziennikarza. Dowiedzieli się jak pisać informacje i gdzie szukać tematów. A przede wszystkim, jak powinien wyglądać dobry artykuł.
- Każdy tekst musi mieć ilustrację, bo dobre zdjęcie plus ciekawy tytuł głównie przyciągają uwagę czytelnika - wyjaśnił dziennikarz.
Zdobyta wiedza ma posłużyć uczniom do napisania jednego z trzech najpopularnieszych gatunków dziennikarskich - artykułu, wywiadu czy sondażu ulicznego. Ponadto przedstawienie specyfiki tych dwóch zawodów ma być wskazówką do wyboru konkretnej drogi zawodowej w przyszłości.
1
Święto Kobiet
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie,
z bukietem życzeń w barwach kwiatów — uśmiechnąć się
do Wszystkich Kobiet.
(Ryszard Przymus)
8-go marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Od rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera.
Chłopcy z klasy czwartej, pod okiem wychowawczyni, pani Justyny Jakubczyk, przygotowali akademię, podczas której złożyli życzenia naszym Paniom.
Kwiaty oraz drobne upominki otrzymały wszystkie kobiety, zarówno te małe, jak i duże.
"Być kobietą niejednokrotnie jest trudno, ale na pewno warto" - powiedziała p.o. dyrektora, pani Małgorzata Wyrostek.
Wszystkim Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Spełniajcie swoje marzenia i zarażajcie nas swoją pasją i optymizmem.
Bal karnawałowy w przedszkolu
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 01.03.2022r. w Oddziałach Przedszkolnych 3,4 i 5,6 - latków, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, dinozaura, jeże, strażaków, policjantów, Spider-Manów, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
W czasie przerw w tańcach dzieci miały możliwość słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez wychowawców grup. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm lambady.
To był fantastyczny dzień obfity nie tylko w kolorowe przebrania, ale także radość, szczęście i wspaniałą zabawę.
28
Dzień Dinozaura
Dnia 25 lutego dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3,4 i 5,6 - latków przeniosły sięw pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura.
Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Najmłodsi rozpoznawali nazwy przyniesionych z domu dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołały wśród przedszkolaków prace plastyczne, w której to maluchy oraz starszaki musiały pomalować figurki dinozaurów z gipsu oraz wykonywały pracę pt. ,,Cienie dinozaurów” - malowały kolorowe tło, a na nie przyklejały czarne kształty dinozaurów. Prace wyglądały przecudnie. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.
17
21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego
Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.
Tłusty Czwartek
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszych Oddziałach Przedszkolnych 3,4 i 5,6 - latków słodki dzień – TŁUSTY CZWARTEK. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Nauczyły się na pamięć wiesza pt. ,,Pączek” .Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.
4
17 lutego - Dzień Kota
17 lutego 2022r. w Oddziałach Przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień kota”. W tym dniu do Przedszkola zawitał koci przyjaciel o imieniu Chester. Dzieci bardzo ciepło przyjęły pupila. Każdy mógł dotknąć i pogłaskać kociaka. Następnie dzieciaki oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: zabawa paluszkowa,,Pięć małych kotków, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach. Dzieci wykonywały również ćwiczenia grafomotoryczne, pracę plastyczną oraz ćwiczyły spostrzegawczość poprzez dobieranie takich samych kotków w kartach pracy. Na koniec zajęć dzieci oglądały bajkę pt. ,,Kot w butach” oraz ,,Przygody Kota Filemona”. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.
2
Ważny komunikat
W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na COVID-19 dziecka z Grupy 5-6 latków oraz objęcie kwarantanną dzieci i Nauczycieli Grup Oddziałów Przedszkolnych decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, informujemy o konieczności zawieszenia zajęć stacjonarnych w dniach od 08.02.2022r. do 11.02.2022r. W tych dniach zostaną wykorzystane tzw. „dni dyrektorskie” i nie będzie realizowane nauczanie zdalne dla Oddziałów Przedszkolnych.
Z poważaniem
Małgorzata Wyrostek
Dzień Babci i Dziadka
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 21 stycznia dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych naszej Szkoły przygotowały krótkie występy, które zostały nagrane i przesłane specjalnie dla Dziadków. Ponadto dzieci własnoręcznie przygotowały prezenty dla swoich Babć i Dziadków, które wręczą podczas spotkania z nimi.
1
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Oddziale Przedszkolnym 3,4 – latki
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Puchatka nie da się po prostu nie kochać, za jego prostotę, wierność, uczciwość, a także wielkie poczucie humoru. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat. Prosiaczek na przykład jest bardzo tchórzliwy, Królik pracowity, lecz wybuchowy, a Kłapouchy ciągle widzi wszystko w ciemnych barwach.
W naszym przedszkolu również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt: ,,Kubuś Puchatek - historia prawdziwej przyjaźni". Nauczycielka zapoznała dzieci z prawdziwą historią powstania Kubusia Puchatka. Następnie zaprosiła dzieci do obejrzenia bajki z użyciem nowoczesnego sprzętu multimedialnego pt: ,, Kubuś Puchatek - prawdziwy przyjaciel" oraz do zabaw ruchowych przy piosence Kubusia Puchatka: ,,Kilku kumpli weź”. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, a wykonując prace plastyczne wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością.7
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje“
Jan Paweł II
Akcje charytatywne odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiącychi potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasi uczniowie oraz przedszkolaki dostrzegały ludzi, którzy potrzebują pomocy.
W styczniu 2022 r. w naszej szkole odbywała się zbiórka fantów na loterię dla WOŚP, zbiórką zajmował się Samorząd Uczniowski oraz Panie Iwona Knap i Patrycja Twardzik które były Wolontariuszkami 30 Finału WOŚP. Przedszkolaki, rodzice , nauczyciele i pracownicy chętnie przyłączyli się do akcji i chętnie przynosili fanty na loterię, gdzie dochód przeznaczony był w tym roku na Okulistykę dziecięcą.
Mianowanie pierwszoklasistów na ucznia
,,Pasowania nadszedł czas,
będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy,
że się bardzo postaramy,
pilnie świat poznawać,
dobry przykład innym dawać,
być pomocnym w domu, w szkole
i wypełniać ucznia rolę”.
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez, wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców.Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej odbyło się 8 grudnia. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie nastąpił najważniejszy moment. Pierwszaki wypowiedziały słowa przysięgi przed sztandarem szkoły. Przyrzekały wypełniać sumiennie obowiązki ucznia. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Wyrostek w symboliczny sposób poprzez pasowanie „wielkim ołówkiem” oficjalnie przyjęła pierwszaków w poczet uczniów naszej Szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał dyplom, książeczkę oraz słodką niespodziankę. Pan Grzegorz Anasiewicz zadbał o pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy I.
41
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie