• Dzień Tradycji i Folkloru

• Edukacja regionalna młodego pokolenia jest bardzo ważna, ponieważ w ten sposób kształtujemy u dzieci poczucie przynależności narodowej i regionalnej oraz przygotowujemy do przyszłej, dojrzałej już postawy patriotycznej.

Ostatniego dnia przed Świętami w naszej Szkole odbył się Dzień Tradycji i Folkloru. Atrakcjom nie było końca! Uczniowie przebierali się w stroje ludowe, ozdabiali gaiki, poznawali tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy, a ci najmłodsi wykonywali piękne wiosenne prace pod okiem swoich Pań.

Tradycyjnie Pani Dyrektor złożyła uczniom naszej Szkoły życzenia świąteczne oraz wręczyła słodkie upominki.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach za użyczenie pięknych strojów ludowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów !

Takie spotkania mają ogromne znaczenie edukacyjne, ponieważ uczą dzieci obcować z przeszłością w sposób dla nich atrakcyjny, przysparzają wiele radości, ale przede wszystkim przygotowują nowych, świadomych odbiorców szeroko rozumianej kultury.

• "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

• We wtorek w naszej Szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.

Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

I miejsce - Weronika Szymańska z klasy 3

II miejsce - Marta Bogusz z klasy 4

III miejsce - Natalia Szczepanek z klasy 4

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !