• DOT DAY- Dzień Kropki w Oddziale Przedszkolnym

• 15 września grupa przedszkolna 3,4 latków obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kropki czy to te nadrukowane na koszulce, czy naklejone i dumnie prezentowały wszystkich swój „kropkowy” ubiór.

Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dzieci utrwalały kolory oraz umiejętności matematyczne przeliczały kolorowe kropki, układały je pod względem wielkości a później z największych kropek ułożyły stonogę. Dzieci bawiły się również przy piosence ,,Biedroneczki są w kropeczki. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną inspirowaną kropkami.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

• Szkoły dla Olusia

• Akcja #szkolydlaOlusia to akcja charytatywna, w której mogą wziąć udział wszystkie społeczności związane z edukacją.Zasady są proste:Społeczność wykonuje sobie zdjęcie z napisem #szkolydlaOlusia i zamieszcza je w swoich mediach społecznościowych, wpłaca na dedykowaną skarbonkę dowolną kwotę https://www.siepomaga.pl/challenge-szkoly-dla-olusia, a co najważniejsze - nominuje kolejne instytucje do wzięcia udziału w akcji. Każda kolejna instytucja ma 48h na zrealizowanie zadania.Aleksander Polak to dwulatek z Lublina, który posiada złożoną wadę serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo komorowego. Wada ta znacznie utrudnia mu czerpanie radości z dzieciństwa, a jego rodzicom spędza sen z oczu. Jego marzeniem jest odzyskać zdrowie a zostało ono wycenione w klinice w Bostonie na ponad MILION złotych.Więcej informacji o zbiórce na portalu siepomaga.pl:https://www.siepomaga.pl/aleksander-polakoraz na grupie FB, gdzie są prowadzone licytacje:https://www.facebook.com/groups/1108489369882090/?ref=share_group_link

• Festiwal Nauki 2022

• Dnia 16.09.2022 uczniowie klas 7 i 8 Naszej Szkoły wzięli udział w XVIII Lubelskim Festiwalu Nauki. Po krótkim zwiedzaniu miasteczka akademickiego UMCS i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego młodzież udała się na Wydział Chemii UMCS, by wziąć udział w warsztatach zatytułowanych „ Zobaczyć atomy”. Dzięki zaawansowanym urządzeniom nasi uczniowie mogli zobaczyć jak zbudowane są mikroskopijne kryształy.

Kolejnym etapem wyjazdu był wykład na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej pod tytułem „Czy używamy wyłącznie systemu metrycznego”? Poza powszechnie używanym Międzynarodowym Układem Jednostek Miar (SI) uczniowie mogli dowiedzieć się o innych określeniach odległości, temperatury, objętości czy powierzchni obowiązujących na naszej planecie (i poza nią).

Ostatnim etapem wyjazdu było zwiedzanie stadionu „Arena Lublin”. Uczniowie mogli nie tylko zasiąść na krzesełkach na trybunach, ale poczuć się jak komentator sportowy, gość VIP, czy zawodnik na ławce rezerwowych czy w szatni.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie powrócili do Wronowa z obietnicą powrotu na stadion na mecz piłkarski czy koncert.

Sobota 27.04.2024