• Eliminacje 41. Małego Konkursu Recytatorskiego

•

4 maja 2022 roku w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbyły się gminne eliminacje 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marcelina Darowska - uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej we Wronowie.

Uczestnicy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej z kategorii zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Na tym etapie nasza uczennica otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 9. Rajd mjra cc. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora"

• 22 kwietnia 2022 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wronowie uczestniczyły w 9. Rajdzie mjra cc. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Celem rajdu była edukacja historyczno-patriotyczna społeczności oraz dzieci i młodzieży. Wydarzenie to miało upamiętnić heroiczną walkę o odzyskanie niepodległości naszego kraju. W marszu wzięła udział Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”, której członkowie przedstawiali opowieści z tamtego okresu, pokazali stroje oraz uzbrojenie polskich bohaterów. Trasa rajdu rozpoczęła się w Bełżycach, gdzie w parku miejskim przywitał uczestników Burmistrz Bełżyc - Pan Ireneusz Łucka oraz Komendant Rajdu - Pan Rafał Dobrowolski. Pierwszym punktem trasy był postój na Podolu Drugim. Kolejnymi miejscami pamięci na trasie rajdu był krzyż „Tygrysa” w Ignacowie oraz pomnik Tadeusza Kościuszki i pomnik Pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego Poległych w latach 1939-1945 w Wojciechowie. Kolejnym etapem rajdu był postój pod Wieżą Ariańską w Wojciechowie, gdzie czekał ciepły bigos, ognisko oraz miejsce na odpoczynek przed dalszą drogą. Następnie rajd biegł przez Nowy Gaj do Nałęczowa, gdzie przy pomniku przy ulicy Harcerskiej zostało odprawione nabożeństwo polowe.  Po mszy przemarszem przez ulicę Harcerską, a następnie przez Park Uzdrowiskowy udaliśmy się na plac przed Urzędem Miasta w Nałęczowie. Tam zostały rozlosowane nagrody dla dzieci, które podczas rajdu brały udział w konkursie historycznym, mającym na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, poznanie bohaterów pierwszej i drugiej konspiracji.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem przedsięwzięcia jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

• Wycieczka do Regionalnego Muzeum Cebularza

• Dnia 8 kwietnia 2022 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3-4 i 5-6 latki naszej Szkoły były na wycieczce w Lublinie. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza. Dzieci poznały legendę na temat powstania tego regionalnego przysmaku. Mogły obejrzeć oraz użyć narzędzi potrzebnych do wyrobu cebularzy. Same odmierzały i mieszały składniki na ciasto i farsz do cebularzy. Na koniec warsztatów dzieci z kawałka ciasta wyrabiały i rozwałkowywały placek oraz nakładały farsz z cebuli i maku na cebularze. Po upieczeniu dzieci mogły swoje wypieki wziąć do domu. Druga atrakcją wyjazdu był pobyt dzieci w Centrum Zabaw "Koziołek". Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń oraz zadowolenia.