• Aktualności

            • Jak zostać fryzjerem?

            •        14 listopada w naszej szkole gościliśmy Panią Małgorzatę Gajowiak - właścicielkę Studia BELLA w Chodlu. Pani Malgorzata opowiedziała nam o swojej pracy, czyli zawodzie fryzjera. Emocjom i pytaniom nie było końca.  Na wszystkie pytania Pani Małgorzata udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.  Dzieci chętnie słuchały i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.  Niezwykłą atrakcją była część praktyczna, podczas której Pani fryzjerka stworzyła na naszych modelkach wspaniałe loki oraz wykonała strzyżenie.  

                   To było cenne spotkanie, dzięki któremu uczniowie mieli okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjera. 

               

              Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie za chęć przybliżenia nam swojego zawodu oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej🙂🙂🙂

            • Uczcijmy 11 listopada... Święto Niepodległości

            • Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego.

              10 listopada o godz. 11:11 uczniowie naszej Szkoły wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Uczcili w ten sposób 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz włączyli się do akcji "Szkoła do hymnu" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

              Po uroczystym odśpiewaniu najważniejszej polskiej pieśni, uczniowie klas V, VI i VII przygotowali uroczystą akademię, podczas której w bardzo przystępny sposób przybliżyli drogę Polski do niepodległości. Ponadto najstarsze klasy wraz z nauczycielami wybrały się do pobliskiej kaplicy, aby zawiesić symboliczny wieniec przy tablicy upamiętniającej walczących w bitwie pod Wronowem. 

              Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszej Szkole.

              #SzkołaDoHymnu


              ​​​​​​​

            • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2022/2023

            • Dnia 4 listopada 2022 roku odbyły się w naszej Szkole wybory Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

              Punktem rozstrzygającym wybór Kandydata okazała się debata, w której brali czynny udział uczniowie kandydujący do Samorządu. Prowadzącymi byli:    

              - Kacper Szczygieł z klasy ósmej    

              - Damian Kozak z klasy siódmej

              Uczestnikami byli:    

              - Kacper Moryc z klasy siódmej    

              - Kamil Kruk z klasy siódmej    

              - Zuzanna Polak z klasy szóstej    

              - Zofia Kieraga z klasy piątej    

              - Michał Dziaduch z klasy piątej.

              Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące różnych kwestii, m.in. bezpieczeństwa w szkole, stworzenia kół zainteresowań i sposobów umilenia uczniom czasu spędzanego w szkole. Okazję do zadawani pytań mieli uczniowie obserwujący debatę, a także nauczyciele. Odpowiedzi na pytania były różnorodne - jedni uczestnicy odpowiadali bardzo poważnie, a inni żartobliwie, sprawiając innym uśmiech na twarzy. 

              Wyniki wyborów zostały ogłoszone już w poniedziałek, 7 listopada. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

              PrzewodniczącyKamil Kruk kl. VII

              Zastępca przewodniczącegoKacper Moryc kl. VII

              Sekretarz: Zofia Kieraga kl. V

              Opiekunem Samorządu został Pan Grzegorz Anasiewicz.

               

              Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pra

            • Porządki na cmentarzu

            • Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły wybrali się do pobliskiego lasu na cmentarz wojenny z I wojny światowej.

              Pod opieką nauczycieli posprzątali groby, zapalili znicze oraz pomodlili się nad mogiłami spoczywających tam żołnierzy.

              Joanna Kulmowa

              "W Zaduszki" [fragm.]

              Tu jest pamięć i tutaj świeczka.

              Tutaj napis i kwiat pozostanie.

              Ale zmarły gdzie indziej mieszka

              na wieczne odpoczywanie.

              Smutek to jest mrok po zmarłych tu,

              ale dla nich są wysokie, jasne światy.

              Zapal świeczkę.

              Westchnij.

              Pacierz zmów.

              Odejdź pełen jasności skrzydlatej."

            • Ślubowanie Pierwszoklasistów

            • 25 października 2022 r. w naszej Szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego miało bardzo podniosły a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni. To emocjonujące wydarzenie jest piękną i niezapomnianą szkolną tradycją, kultywowaną od lat. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczystą przysięgę  a aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała Dyrektor Szkoły Małgorzata Wyrostek. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej z okazji ślubowania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki wręczone przez Panią Dyrektor. Po uroczystości odbyło się wspólne spotkanie integracyjne w klasie. 

              Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich. Podczas uroczystości dzieci doskonale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Dzieci za pomoc w organizacji pięknej uroczystości.

            • Wycieczka do Zamościa

            • W czwartek, 20 października , dzieci z klas 4,5 oraz 6 Szkoły Podstawowej we Wronowie pojechały na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie  Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Millera w Zamościu. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz wskazanie, jakie funkcje pełnią ogrody zoologiczne jako placówki edukacyjne.

              Każde dziecko uczestniczące w wycieczce wybrało dowolne zwierzę z Ogrodu Zoologicznego, o którym musiało opowiedzieć. Prezentacja różnych gatunków dzikich zwierząt – mieszkańców tutejszego ZOO oraz ciekawostki na temat ich życia bardzo się wszystkim spodobały. Spacer po ogrodzie przyniósł jeszcze więcej wrażeń, bo z bliska można było obserwować egzotyczne zwierzęta pochodzące z odległych krajów, np.: hipopotamy, żyrafy, lwy czy tygrysy.

              Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Twierdzy Zamość. Twierdza Zamość to niezwykły zespół fortyfikacji wybudowanych na przełomie XVI i XVII wieku z polecenia hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Cała fortyfikacja robi duże wrażenie, pozwalając uzmysłowić sobie skalę tego projektu militarnego. Najpierw nieprzyjaciel musiał pokonać liczne fosy i cieki wodne, co samo w sobie było dla potężnej armii nie lada wyzwaniem. 

              Na terenie Muzeum znajdują się trzy obiekty: Prochownia i Arsenał - budynki historyczne. Prochownia jest I obiektem Muzeum Fortyfikacji i Broni, gdzie prezentowany jest seans multimedialny „Historia twierdzy i miasta Zamość”. Arsenał jest II obiektem Muzeum Fortyfikacji i Broni. Prezentowana jest tutaj broń biała, palna, czarnoprochowa oraz umundurowanie i wyposażenie z tego okresu.  

              Następnie zwiedziliśmy Rynek Wielki w Zamościu. To prawdziwa chluba i duma mieszkańców tego miasta. Usytuowany w centrum Starego Miasta, jest swoistym sercem Zamościa, a zarazem jednym z najwspanialszych XVI-wiecznych placów w Europie. Zamojski rynek ma kształt kwadratu o boku 100 metrów. Spośród wszystkich kamienic, szczególną uwagę zwracają te, tworzące pierzeję północną, zwane kamienicami ormiańskimi. Ratusz kilkakrotnie modernizowany, manierystyczno-barokowy budynek posiada 52-metrową wieżę zegarową oraz szerokie, wachlarzowe schody ( na których nie mogło zabraknąć zdjęcia ☺ ).

              Na koniec Naszej wycieczki udaliśmy się Zamojskiej Manufaktury Słodyczy „TĘCZA”. Najsłodszy etap wycieczki. W tej małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy. Cały proces produkcji oparty jest na recepturze z XVII wieku i odbywa się na oczach klienta. Wszystkie produkty są ręcznie robione. 

              Niesamowitą atrakcją dla dzieci był pokaz produkcji słodyczy. Uczestnicząc w pokazie można poznać cały proces produkcji, od momentu wylania karmelu na granitowy blat i dodania aromatów, barwników, poprzez jego wyrabianie, formowanie, modelowanie, aż do wyrobu finalnego w postaci cukierka czy lizaka wykonanego przez każde dziecko.

               

               

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • 243 lata temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

              Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

              14 października w naszej Szkole również świętowaliśmy ten dzień. Młodsi uczniowie przygotowali wspaniały apel, podczas którego przybliżyli nam w zabawny sposób pracę nauczyciela, a Pani Dyrektor obdarowała wszystkich uczniów słodkościami. 

              To był naprawdę miły dzień!

            • Niezwykłe spotkanie ze zwierzętami

            • Świat przyrody od dawna fascynuje człowieka. Zainteresowanie i chęć poznania organizmów, które są niedostępne dla nas na co dzień zwraca szczególną uwagę uczniów w każdym wieku. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, 27 września w naszej szkole odbyły się żywe lekcje biologii, podczas których uczniowie mogli spotkać z różnymi gatunkami egzotycznych zwierząt. 

              W pierwszej części uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat warunków życia, sposobu odżywiania tych zwierząt oraz ich pochodzenia. W kolejnej części lekcji każdy miał możliwość dotknąć i dokładnie przyjrzeć się egzotycznym „maluszkom”. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań. Całość spotkania dostarczyła niezapomnianych wrażeń i emocji wśród uczniów, a pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te niezwykłe zajęcia. 

        • Logowanie

      • Godziny dzwonków

        Niedziela 28.04.2024