• Jasełka

• Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji
              nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką
              pieczołowitością.
              Ciszę betlejemskiej nocy i radość z Narodzin przeżywaliśmy ponownie 12 stycznia br. za przyczyną
              uczniów klas I, II, III, IV, V i VI naszej Szkoły, którzy wcielili się postacie biblijne oraz bajkowe,
              wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne czyli Jasełka.
              Występy w wykonaniu naszych uczniów wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny
              nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z tak dziecinną ufnością
              czekamy właśnie na nie. Jasełka stały się okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami,
              nauczycielami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne święta Bożego Narodzenia.

• Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym

• Dnia 6 stycznia 2023 roku w Miejskim domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w Gminnym Konkursie pt:  „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku obcym”. Laureatkami w obu kategoriach wiekowych są uczennice Naszej Szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła uczennica klasy III Blanka Kalicka i pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VIII zajęła uczennica klasy IV Weronika Szymańska.  Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VI Zuzanna Polak. Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada 2022 roku przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych 3,4 i 5,6 – latków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", 'Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Najciekawszą atrakcją dnia było lepienie misia ze śniegu. Dzieci były zachwycone.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• Andrzejki w Oddziałach Przedszkolnych

• Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3,4 i 5,6 – latków również chciały zajrzeć w przyszłość
              i sprawdzić co je czeka. I tak właśnie się stało 24 listopada 2022r.

Andrzejki w naszych Oddziałach Przedszkolnych to już tradycja. W tym roku szkolnym całą imprezę przygotowały i poprowadziły Panie: Iwona Knap i Justyna Zawadzka. Przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach, w których
              z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Andrzejki były wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć
              i emocji, jak również okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

Sobota 27.04.2024