• Narodowe Czytanie

• Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

W tym roku 3 września odbyła się 11. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w dniu 6. września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz przeczytali wybrane teksty.

W całości wydarzenia wzięły udział klasy: VII i VIII. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Czas beztroski już dawno dobiegł końca. 1 września 2022 roku uczniowie znów pomaszerowali do szkoły, aby przez kolejne 10 miesięcy zdobywać wiedzę i doświadczenie.

Inauguracji roku szkolnego 2022/2023 dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Wyrostek, która powitała  serdecznie  wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców oraz przedstawiła plany organizacyjne na ten rok szkolny.

Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy powodzenia, pozytywnej energii oraz wielu sukcesów.

Sobota 27.04.2024